Pasirūpinkime savo artimaisiais!
 
 

Joninių šventė - ,,Jonuk, klausyk-žiedas skleidžiasi Tau

Publikuota: 2017-06-25

Joninių šventė - ,,Jonuk, klausyk-žiedas skleidžiasi Tau

Simno neįgaliųjų dienos centre vyko Joninių šventė


Baigia žiburiai jau degti,
Taip tylu senam sode!
Tokią šiltą gražią naktį
Ar surasi tu mane?..
Sidabriniam lietui lyjant
Aš paklydau tarp lelijų...

Šiais Juozo Erlicko eilėraščio žodžiais Simno neįgaliųjų dienos centre buvo pradėta Joninių šventė: ,,Jonuk, klausyk-žiedas skleidžiasi Tau‘‘. Šventės svečiai, atvykę į žolynais papuoštą centrą, buvo sutikti su beržų sula ir kvapniomis braškėmis. Susirinkusieji pasveikinti su paslaptingiausia vasaros švente - Joninėmis, palinkėta visiems ieškoti ir surasti savąjį paparčio žiedą, kuris atneštų sėkmę, vidinę stiprybę, sveikatą ir laimę ne tik stebuklingą naktį, bet ir ištisus metus. Visiems padėkota už dalyvavimą šventėje, o vyriausias centro lankytojas Jonas bei lankytoja Janina pasveikinti su vardinėmis. Jiems įteiktos darželio gėlių puokštės ir palinkėta geriausios sėkmės, tvirčiausios sveikatos, didžiausios laimės.

Šventės metu tradiciškai prisiminti Joninių burtai ir papročiai. Susidomėję klausėmės pačių lankytojų skaitomų istorijų, burtų: apie orų spėjimą, ugnį, vandenį, kritulius, žolynus. Neatsiejama Joninių tradicija – paparčio žiedo ieškojimas. Paslaptingą žiedą jau trečią kartą iš eilės surado nuolatinė Simno neįgaliųjų centro lankytoja Birutė Zubrienė.

Šventėje skambėjo dainos, buvo žaidžiami linksmi žaidimai, lankytojai vaišinosi savo atsineštomis vaišėmis, džiaugėsi buvimu kartu bei dėkojo už gražią Joninių šventę centro darbuotojoms Veronikai Runtienei ir Mildai Surdokienei.